New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 83% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Square Feet
Product Brochure
| Profile Shape | U-Channel |
| Door Type | Single Casement |
| Cross-Section (WxH) | 20x20 mm |
| Profile Thickness | 1.2 mm |
| Glass Type | Clear Toughened |
| Length | 15 Feet |
| Glass Thickness | 4 mm |
| Alloy & Temper | 6063-T6 |
| Finish | Powder Coated |
| Suitable For | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
| casemect 50 | 50 mm |
| casemect 37 | 37 mm |
| casemect 40 | 40 mm |
| casemect 27 | 27 mm |
Additional Information:
View Complete details