New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3000 Kg
Product Brochure
| Structure Type | Rooftop |
| Product Type | Solar Mounting Structure |
| Profile Shape | Corner Profile |
| Structure Material | Aluminium |
| Span / Width | 3 m |
| Built Type | Panel Build |
| Cross-Section (WxH) | 20x20 mm |
| Supported Capacity | Above 25 kW |
| Design Type | Modular |
| Material | aluminium |
| Finish | Anodized |
| Mounting Location | RCC roof |
| Application | Industrial |
| Tilt Adjustment | Fixed tilt |
| Alloy & Temper | 6063-T6 |
| Frame Material | Aluminium |
| Surface Treatment | Paint Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details