New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Kg
Product Brochure
| Profile Shape | L-Angle |
| Shape | L Shaped |
| Leg Size | 50x25 mm |
| Length | 12 FEET |
| Thickness | 3mm |
| Single Piece Length | Custom cut lengths |
| Material | Aluminium |
| Finish | Powder Coated Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Grade | IS 2062 E300 |
| Alloy & Temper | 6063-T6 |
| Surface Finish | Hot Dip Galvanized |
| Steel Type | ALUMINIUM |
| Surface Treatment | Polished |
| Size | 1 mm 2mm 3 mm |
| Brand | kepl |
Additional Information:
View Complete details