New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 84% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Profile Shape | Shutter Profile |
| Profile Size | 40x40 mm |
| Cross-Section (WxH) | 70 mm |
| Finish | Grey |
| Usage/Application | Industrial |
| Alloy Grade | 6063 |
| Alloy & Temper | 6063-T6 |
| Material | Aluminum |
| Position | Exterior |
| Length | 15 Feet |
| Surface Treatment | Anodized |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 20 mm |
View Complete details