New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Sq ft
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Profile Shape | T-Slot |
| Cross-Section (WxH) | 70 mm |
| Operation | Manual |
| Slat Type | Single Skin |
| Shutter Type | Aluminium |
| Surface Treatment | Anodized Strips |
| Operating Option | With Manual Handkey |
| Finish | Powder Coated Black |
| Control Components | Push Button |
| Application | Showroom |
| Slat Thickness | 1.0 mm |
| Length | 3 m (10 ft) |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Slat Or Panel Type | Single Skin |
| Alloy & Temper | 6063-T6 |
| Panel Thickness | 1.0 mm |
| Location | indian |
Additional Information:
View Complete details