New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 83% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Application | Balcony |
| Cross-Section (WxH) | 40x40 mm |
| Finish | Matt Black |
| Mounting Type | Floor |
| Usage/Application | Home |
| Design | Panel |
| Material | Aluminium |
| Length | 15 Feet |
| Railing System Type | Continuous Profile |
| Alloy & Temper | 6061-T6 |
| Dimensions | 50x50 mm (2x2 inch) |
| Thickness | 3 mm |
| Glass Thickness | 12MM |
| Frame Material | Aluminium |
| Position | Balcony |
| Height | 3 ft |
View Complete details