New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Kg
Product Brochure
| Window Type | Casement |
| Alloy Grade | 6063 |
| Profile Series | 40 Series |
| Profile Width | 40 mm |
| Glazing Thickness | 8–12 mm |
| Surface Finish | Anodised |
| Colour | Grey |
| Profile Type | Frame |
| Temper | T6 |
| Country Of Origin | India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 sq ft
Product Brochure
| Profile Series | 27 mm |
| Number of Tracks | 3 Track |
| Height | 914 mm (3 ft) |
| Color | White |
| Finish | Powder Coated |
| Glass Type | Clear Glass |
| Glass Thickness | 5 mm |
| Mosquito Mesh | Yes |
| Locking System | Multipoint Lock |
View Complete details