New Delhi, Delhi
GST No. 07AACCK2419C1Z1
Call 07949084032 84% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Outer Diameter | 8 mm |
| Profile Shape | Square Tube |
| Wall Thickness | 0.8 mm |
| Cross-Section (WxH) | 40x40 mm |
| Length | 3 m |
| Size | 1/2 inch |
| Thickness | 15 mm |
| Alloy Grade | 6063 |
| Temper | T6 |
| Alloy & Temper | 6063-T6 |
| Shape | Square |
| Finish | Powder Coated Black |
| Material | Alumimium |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details